Jamky

Jamka č. 1

Úvodní jamka působí díky krásným vrbám před odpališti jako vstupní brána na hřiště. Levou stranu jamky lemuje hranice hřiště a biozóna, takže je bezpečnější mířit spíše na pravou stranu greenu, který je dvoustupňový.

Jamka č. 2

Jamka náročná při útoku na jamku. Green chrání z pravé strany bunker. Vlevo hrozí out, ke kterému zatažené rány sbíhají. Pro bezpečnou hru doporučujeme kratší ránu vlevo před green a krátký chip proti nakloněnému greenu by neměl být velký problém.

Jamka č. 3

Prakticky rovný par 4 se širokou fairwayí s dostatečně širokou dopadovou plochou. Vyhněte se bunkerům, které jsou po pravé i levé straně, aby vaše rána na plochý green byla snadnější. V pravé části greenu číhá na dobíhající rány bunker.

Jamka č. 4

Zajímavý par 3, který je obvykle výrazně ovlivněn převládajícím větrem od západu. Důležitý je tedy výběr hole. Doporučujeme hrát na mírný doběh zleva před skloněný green zleva doprava. Pozor dejte na vyšší trávu lemující dráhu jamky i na out vlevo od greenu.

Jamka č. 5

Nejjednodušší jamka na hřišti má necelých 100m a není těžké zde zahrát hole-in-one. Je nutno počítat s větrem, zvláště pokud hrajete vysokou ránu. Ideální rána směřuje těsně vpravo před green na doběh. Při odpalu dejte pozor na projíždějící auta na silnici, které s jamkou tešně sousedí.

Jamka č. 6

Nejdelší a nejtěžší jamka hřiště je mírný pravý dogleg, kde ránu z odpaliště znesnadňuje stožár elektrického vedení. Po celé pravé straně jamky a za greenem je out. Vzhledem k délce jamky je dobré si rozdělit vzdálenost na jednotlivé rány tak, aby příhra na green byla pod kontrolou z bližší vzdálenosti.

Jamka č. 7

Středně dlouhý par 4 z mírného kopce. Široká fairway poskytuje dostatek prostoru pro první ránu z odpaliště. Dejte však pozor na vnitřní out vlevo a vnější hranici hřiště vpravo. Rána do greenu je přehledná, green je poměrně rovný a nakloněný k hráči, přesto doporučujeme hrát o hůl kratší ránu na doběh.

Jamka č. 8

Krátký par 4 z vyvýšeného společného dopaliště pro všechny kategorie hráčů nabízí přehledný výhled nejen na jamku, ale i na celé hřiště. Hráči, kteří zvládají dlouhé rány dřevem, se mohou pokusit atakovat green již první ranou. Pozor však na vysokou trávu a stromy, které je nutné cestou na green přestřelit.

Jamka č. 9

Závěrečný par 5 začíná širokou fervejí z mírného kopce dolů a pokračuje do pravého doglegu. Následuje zúžená část s biozónou a poměrně malý odkloněný green, který je ze obklopen bunkery a trestnou oblastí. Volba kratší hole je zde sázkou na jistotu.

Kontakt

+420 730 186 837
golf@yardresort.com

Yard Resort Golf Club
Ke Tvrzi 7
250 72 Předboj

Počasí

Sledujte nás

     
 
Novinky emailem?